Kuidas värskendada Node.js uusimale versioonile (Linux, Ubuntu, OSX, teised)

Nagu nii paljude avatud lähtekoodiga tehnoloogiate puhul, on ka Node.js kiiresti arenev projekt. Väiksemad värskendused ilmuvad iga paari nädala tagant, et suurendada stabiilsust ja turvalisust kõigi versioonide harude vahel.

Mis tahes opsüsteemi sõlme värskendamise meetodeid on palju, nii et teil pole vabandust mahajäämiseks. Oleme koostanud mõned lihtsamad ja tõhusamad viisid Node uusima versiooni installimiseks Linuxi-põhistes, Windowsi ja MacOS-i seadmetes. Enne alustamist kontrollige, millist Node.js versiooni praegu kasutate, käivitades käsuridaterminalis sõlme -v.

Juhised:

3 viisi Linux-põhiste masinate sõlmeversioonide värskendamiseks

Katame kõik teie alused Linuxi-põhiste opsüsteemide sõlme värskendamisega, kuid 1. võimalus on ülekaalukalt meie kõige soovitatav meetod lihtsuse ja tõhususe tagamiseks. Kui kergendavad asjaolud takistavad teil sõlme versioonihalduri marsruuti minemast, lugege juhiseid sõlme värskendamiseks paketihaldurite või binaarpakettide kaudu.

1. Värskendage sõlme, kasutades Node Version Manager

Sõlme versioonihaldur ehk nvm on parim viis sõlme värskendamiseks. Teil on vaja C ++ kompilaatorit, aga ka pakette build-essential ja libssl-dev. Käivitage kõigepealt värskendus ja hankige siis paketid:

1
2

sudo apt-get update

sudo apt-get install ehita hädavajalik checkinstall libssl-dev

Nvm-i installimiseks või värskendamiseks saate installiskripti saada, kasutades cURL:

1 lokkima -o- https://raw.githubusercontent.com/creationix/nvm/v0.32.1/install.sh | bash

Kõigepealt peate terminali sulgema ja uuesti avama, kuid õnnestunud installimist saate kontrollida käsu -v nvm abil. Kui kõik toimis, väljastab käsk nvm.

Kui olete seadistatud, on Node värskendatud versioonide installimine imelihtne. Nvm ls-ga saate vaadata, millised versioonid on praegu installitud, ja vaadata, mida on installimiseks saadaval, kasutades nvm ls-remote.

Laadige alla, kompileerige ja installige sõlme uuemad versioonid versiooniga nvm install #. #. #, Asendades ilmselgelt soovitud sõlme versiooni #-idega. Võite öelda nvm-le, millist versiooni kasutada igas uues kestaga koos nvm-ga, kasutage numbrit #. #. Ja seada vaikimisi pseudonüümiga: nvm alias vaikesõlm.

2. Uuendage sõlme paketihalduri abil

Kui nvm pole teie jaoks, on teie järgmine parim panus paketihaldur. Sõlmepaketihaldur ehk npm aitab koos sõltuvuste haldamisega ka koodi avastada, jagada ja kasutada.

Sõlmega on npm eelinstalleeritud, kuid haldurit värskendatakse sagedamini kui sõlme. Käivitage npm-v, et näha, milline versioon teil on, seejärel installige uusima npm värskenduse installimiseks npm install npm @ latest -g. Käitage npm-v uuesti, kui soovite veenduda, et npm oleks õigesti värskendatud.

Sõlme värskendamiseks vajate npm käepärast n-moodulit. Npm-i vahemälu tühjendamiseks, n-i ja Node’i kõige uuema stabiilse versiooni installimiseks käivitage see kood:

1
2
3

sudo npm vahemälu puhastamine -f

sudo npm install -g n

sudo n stabiilne

Uusima väljaande installimiseks kasutage n uusimat. Teise võimalusena saate konkreetse sõlme versiooni saamiseks käivitada numbri #. #. #.

3. Värskendage sõlme (Ubuntu / Linux / Debian / CentOS), kasutades binaarpakette

Olgem ausad – tõenäoliselt ei taha te seda teed minna. Kui olete siiski meeleheitel, minge 32-bitise või 64-bitise Linuxi kahendfaili saamiseks ametlikule Node.js allalaadimislehele. Faili saate alla laadida brauserist, kuid eelistame konsooli kasutamist. Pidage meeles, et konkreetse sõlme versioon võib värskenduste väljaandmisel muutuda.

1 vidin https://nodejs.org/dist/v6.9.2/node-v6.9.2-linux-x64.tar.xz

Faili lahtipakkimiseks vajate xz-utilsit; selle installimiseks käivitage sudo apt-get install xz-utils. Järgmisena kasutage seda koodi binaarpaketi installimiseks usr / local:

1 tar -C / usr / local – riba-komponendid 1 -xJf node-v6.9.2-linux.x64.tar.xz

Nüüd, kui teil on sõlme ja npm, kaaluge järgmise värskenduse proovimist 2. variandil.

Kuidas värskendada sõlme (Windows / macOS), kasutades Nodejs.org-i installiprogramme

Node.js allalaadimisleht sisaldab Windowsi ja macOS-i binaarpakette – aga miks teie elu keerulisemaks muuta? Eelvalmis installijad – .msi Windowsi jaoks ja .pkg MacOS-i jaoks – muudavad installiprotsessi uskumatult tõhusaks ja arusaadavaks. Laadige fail alla ja käivitage see ning laske ülejäänud viisidel installiviisardil hoolitseda. Iga allalaaditud värskendusega asendavad Node ja npm uuemad versioonid vanemat versiooni.

Teise võimalusena saavad macOS-i kasutajad kasutada ülaltoodud juhiseid npm ja n.

Teie sõlme värskendus on valmis! Kuidas ‘moodulite ja pakendite purustamine?

Sõlme ja npm värskendamine on alles algus. Ühilduvuse ja turvalisuse maksimeerimiseks peaksite ülejäänud paketid ja sõltuvused ajakohasena hoidma. Teie õnneks, teil on nüüd uusim versioon npm – ja me oleme kirjutanud suurepärase juhise, mis juhendab teid paketi värskendusprotsessi kaudu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me