“AWS S3 & rdquo; hinnakujundus (kalkulaator ja näidisplaan)

Selles artiklis keskendume AWS S3 salvestuslahenduse maksumusele. (Vihje: see on odav!)

S3 kasutamise kogumaksumust määravad põhimõtteliselt kolm tegurit: salvestusmaht, iga kuu edastatud andmete hulk ja igakuiselt esitatud taotluste arv. Enamikul juhtudest muudavad kulusid palju ainult salvestusmaht ja edastatud andmed.

S3 hinnakujunduse näited: kõige rohkem kulub jaotistes „Storage” ja „Transfer”

Siin on mõned igakuised kuluprognoosid „madala”, „keskmise” ja „kõrge” salvestusmahu jaoks:

Suurus
Maksumus
Ladustamine
Ülekanded
Taotlused
Madal0,15 dollarit10 GB1 GB5300
Keskmine2,87 dollarit100 GB10 GB53 000
Kõrge39,63 dollarit1 TB100 GB5 030 000

Kasutage siin Amazoni S3-hinnakalkulaatorit

Ülaltoodud näidete kiire arutelu

Ülaltoodud tabelis mainitud väärtused on vaid selleks, et anda teile pilt S3 kasutajatele saadaolevatest salvestusruumide konfiguratsioonide ja hinnapunktidest. Enamasti on idee näidata, et kulub palju andmeliikumist, enne kui maksumus isegi märgatavaks saab ja isegi kõige suurem salvestusruum ei pane panka purustama.

Näide madala kasutuse kohta

Meie „madala” kasutamise näide osutab kõige põhilisemale salvestuskonfiguratsioonile, mille jaoks S3-le salvestamise kulud on võrdselt minimaalsed. Kui soovite salvestada umbes 10 GB või vähem andmeid ega plaanita allalaadimist, saate S3-st sõna otseses mõttes penni eest kuus kasu. Isegi kui arvestada mainitud 5300 taotlusega, peaksite enne dollari kulutamist veebipäringutele S3-ga tegema umbes neli korda rohkem kui see summa kulub..

Keskmise kasutamise näide

Valisime need numbrid keskmise või keskmise suurusega salvestuskonfiguratsiooni põhjal. Pidage meeles, et S3 hinnakujundus arvutatakse igakuiselt, seega räägime 50 000 objekti GET-päringu tegemiseks 30 päevast – umbes 1667 päevas. Samamoodi on 100 GB salvestusruumi ja 10 GB andmeedastust mõistlikult suurtes kogustes piltide, teksti, heli jms vastuvõtmiseks. Põhimõtteliselt, kui te ei kasuta S3-d oma väga populaarse veebisaidi staatilise sisu esitamiseks, ei tohiks teil olla probleeme S3-st väga väikeste kuludega kasu saamisega..

Suure kasutuse näide

Isegi äärmuslike salvestusnõuetega S3-kasutajad ei pea kulude üle muretsema. Meie näide „suurest” salvestusmahust näitab, et alla 40 taala kuus saab salvestada terabaiti andmeid 100 GB andmeedastusega. Mis puudutab viit miljonit taotlust – see on üle 150 000 päevas.

S3 hinnakujunduse üksikasjad

S3 hinnakujundus põhineb kolmel teguril:

  1. Salvestusmaht: See on teie salvestatud andmete kogumaht (GB).
  2. Edastatud väljaminevate andmete arv: Iga kord, kui fail alla laaditakse, võetakse teilt tasu.
  3. Taotluste arv: Amazon võtab iga teie esitatud taotluse eest (väikest) tasu.

Kulutegur nr 1: salvestusmaht

Salvestuskulud põhinevad teie S3 ämbritesse salvestatud objektide kogumahul (GB-des). Üldiselt on hinnakujundus 0,03 dollarit gigabaidi kohta.

Kulutegur nr 2: väljaminevate andmete edastamine

Amazoni tasud põhinevad S3-st Internetti edastatud andmemahul (“Data Transfer Out”), samuti AWS-i piirkondade vahel edastatud andmetel (“Regioonidevaheline andmeedastus välja”). Maksate enamasti 0,09 dollarit gigabaidi kohta (kuni esimese terabaidini ja pärast seda veidi vähem).

Kulutegur # 3: veebitaotlused

Veebitaotluste hind keskendub tõesti GET- ja PUT-taotlustele, mis maksavad umbes 0,005 dollarit 1000 päringu kohta. Need on kulutegurid, kuid mitte üks, mille pärast peaksite liiga muretsema.

Ülevaade Amazonase AWS (S3) kalkulaatorist

Nüüd, kui oleme aru saanud AWS S3 hinnakujundusest, saame luua oma salvestuskonfiguratsiooni ja saada igakuise prognoosi. Vaadake siin meie näidist S3 salvestuskonfiguratsiooni, nagu allpool arutame.

Teenuste konfiguratsiooni vahekaart

Vasakul kuvatakse kõik Amazoni veebiteenused (valitud AWS-i piirkonna jaoks). Oleme praegu keskendunud S3-teenusele, nii et valisime selle valiku ja konfigureerisime selle järgmiselt.

S3 hinnakujunduse arvutamine hostinõuande näites

Piirkonna konfiguratsiooni võimalus

Iga teenuse jaoks saate konfigureerida mitu AWS-i piirkonda, millest igaühel on oma konkreetne konfiguratsioon. Üldreeglina soovite valida oma klientidele kõige lähedasemad piirkonnad.

Meie näites kasutasime ainult ühte piirkonda (“USA ida / USA standard”), kuid oleksime hõlpsasti lisanud oma valikusse veel ühe. Selleks valiksime rippmenüüst lihtsalt mõne muu piirkonna ja konfigureeriksime siis S3 mäluseaded valitud asukohas.

Kuu arvete vahekaart

Igakuise arveldusprognoosi nägemiseks klõpsake vahekaardil „Kuuarve prognoos”. Pange tähele, et arvestatud on allahindlust „AWS Free Tier”, mis võimaldab uutel liikmetel tasuta AWS-iga alustada. Klõpsake nupul „Salvesta ja jaga”, et luua jagatava prognoosi kordumatu URL.

Lõppsõnad AWS S3 hinnakujunduse kohta

AWS-i pilvandmetöötluse maailm on avar ja dünaamiline, kuid ka saadaval olevad haldusriistad on suurepärased. S3 on tasuv salvestuslahendus ja igakuist hinda on hõlpsasti võimalik hinnata, et kaitsta end võimalike ootamatute arveldusprobleemide eest.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me