Jak nainstalovat téma WordPress (prostřednictvím adresáře Theme, Upload nebo FTP)

Naučit se, jak nainstalovat téma WordPress, je jedna z těch jednoduchých dovedností, která odemkne svět potenciálu. Ať už najdete design vašeho snu, váš web bude vždy vypadat svěže a profesionálně.

Šablony webových stránek nebo témata jsou tyto vzácné jevy, z nichž mají prospěch jak první vlastníci stránek, tak zkušení vývojáři – každý jim dává příležitost ušetřit čas, peníze a bolesti hlavy při návrhu webových stránek. To je pravda! Zatímco má matka miluje myšlenku, že umí ukazovat a klikat a vyzkoušet si barevná schémata a posuvné fotografie, moji přátelé na volné noze milují, že nemusí začínat od nuly pokaždé, když klient požádá o nový design webu..

Kvalitní témata WordPress jsou navržena tak, aby usnadňovala životy lidí, ale pro některé je nejzložitější částí jejich instalace a provozuschopnosti. Zde si ukážeme různé cesty k instalaci motivu pro váš nejnovější webový projekt.

Nejprve budete potřebovat téma & Hostitel

Budete potřebovat webového hostitele dříve, než cokoli jiného, ​​a pokud se konkrétně zajímáte o hosting WordPress, doporučujeme vám vybrat z jednoho z nejlepších hostitelů s balíčky podporujícími WordPress. Můžete použít oficiální instalační dokumentaci k ruční instalaci WordPress, ale nejlepší hostitelé WP zjednodušují věci pomocí instalací jedním kliknutím nebo předběžných instalací softwaru:

Zobrazit další hostitele WordPress »

Až budete připraveni na instalaci hostitele a WordPress, jste připraveni na zábavnou část. Přejděte na oficiální webovou stránku WordPress nebo přejděte na „Vzhled“ a poté na „Témata“ v backendu WordPress a začněte hledat. Můžete filtrovat tisíce návrhů podle popularity, data, struktury rozložení a komerčního nebo doporučeného.

Několik tipů při hledání tématu:

 • Používejte slova jako minimální, portfolio, obchod, obchod, umělec, mřížka atd.
 • Ujistěte se, že je téma citlivé, takže funguje dobře na všech velikostech obrazovky.
 • Pokud potřebujete vícejazyčný web, ujistěte se, že téma může toto téma podporovat od začátku.
 • Vyberte téma, které je dobře udržované a není příliš složité na přizpůsobení vašemu cíli.

Můžete nainstalovat více témat a později si aktivovat a vyhodnotit každé další hlouběji. Pokud nenajdete žádná bezplatná témata, která vás zaujmou, můžete zkusit komerční téma (skvělé možnosti za 25 až 75 $) nebo navštívit web s tématikou třetí strany. Níže uvádíme několik nejlepších poskytovatelů motivů třetích stran (bezplatných a komerčních):

 • ThemeForest
 • FabThemes
 • ThemeCircle
 • ElegantThemes
 • AtThemes
 • Hledání motivů GitHub WP

Jakmile najdete téma svých snů, můžete si vybrat jednu ze tří možností instalace: adresář WordPress, soubor ZIP nebo (S) FTP. Projdeme každou další možnost.

Možnost 1: Stáhnout & Instalace z oficiálního adresáře

Toto je zdaleka nejjednodušší způsob instalace motivu WordPress. Po výběru šablony návrhu si můžete prohlédnout vzhled a rozvržení svého webu.

Pozor: Pokud při prohlížení motivu stisknete tlačítko ULOŽIT, bude váš web automaticky aktualizován!

Screenshot funkce náhledu a instalace motivu WordPress

Můžete si prohlédnout a nainstalovat téma WordPress přímo z backendu WordPress.

Chcete-li nainstalovat motiv přímo z adresáře Theme v pozadí, klikněte na tlačítko Install na dlaždici motivu. Po úspěšné instalaci můžete téma aktivovat pro svůj web!

Možnost 2: Ruční nahrání souboru .ZIP motivu

Alternativně můžete ručně stáhnout a nainstalovat archivy ZIP, které obsahují všechny soubory potřebné k implementaci motivu (soubory .ZIP). Pokud jste našli téma na webu třetí strany, může být tato možnost instalace vyžadována; Motivy na webu WordPress však lze stáhnout také ručně.

Před instalací jakéhokoli souboru .ZIP s tématem WordPress byste měli vždy zvážit následující:

 • Zhodnoťte, zda poskytovateli motivů opravdu důvěřujete (pokud se nejedná o oficiální web WordPress).
 • Podívejte se na recenze tématu a konkrétního poskytovatele motivu.
 • Jakmile je soubor stažen, ujistěte se, že je skutečně souborem .ZIP: Namísto dvojitého kliknutí můžete kliknout pravým tlačítkem myši na soubor a nejprve rozbalit (což by mohlo spustit neznámý spustitelný soubor!).

Nyní, chcete-li nainstalovat soubor .ZIP téma, přejděte do nabídky postranního panelu Vzhled a klikněte na „Témata“ v backendu. Nově načtená stránka by měla obsahovat tlačítko Přidat novou. Klikněte! Dále se zobrazí tlačítko Nahrát téma. Klikněte! Zobrazí se tlačítko Vybrat soubor, které vám umožní vybrat stažený soubor .ZIP před kliknutím na tlačítko Instalovat nyní. Voila!

Screenshot z uploadu tématu ZIP

Z nabídky Vzhled na postranním panelu WordPress můžete navigovat a přidat nový motiv.

Po dokončení instalace můžete kliknout na „Aktivovat“ a téma bude na vašem webu aktivní.

Možnost 3: Instalace motivu přes FTP

(S) FTP přístup je alternativní způsob ručního nahrání vašeho motivu. Ať už potřebujete použít obyčejný FTP nebo, bezpečnější, SFTP závisí na vaší službě webhostingu. Samotný proces nahrávání je však stejný.

Poznámka: Metoda uploadu (S) FTP může být potřebná, pokud máte přístup k vašemu webovému serveru přes (S) FTP bez přímého přístupu k samotnému systému souborů webového serveru..

Snímek obrazovky pověření FTP

K nahrání tématu WordPress můžete použít FTP nebo SFTP – instalační proces je pro oba stejný.

Postup instalace motivu přes (S) FTP:

 • Stáhněte si soubor .ZIP s motivem ze stránek s motivem.
 • Extrahujte soubor .ZIP místně.
 • Použijte FTP klienta (např. FileZilla) pro přístup k vašemu webovému serveru přes FTP.
  • V levém podokně vyberte extrahovaný adresář souborů.
  • V pravém podokně vyberte cílový adresář „wp-content / themes“ na webovém serveru.
  • Soubory nahrajte na svůj webový server tak, že na ně kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete v levé části možnost Nahrát.

Nyní vaše instalace WordPress vybere toto nové téma. Až nyní přejdete na kartu Vzhled, budete ji moci vidět a aktivovat.

Nyní jste připraveni upravit & Zahájení!

Nechte přizpůsobení začít! Ať už navrhujete sami sebe, klienta nebo přítele, zjistíte, že témata WordPress mohou být neocenitelným šetřením času. Navíc můžete experimentovat s některými úžasně kreativními díly jiných webových odborníků.

Pro začátečníky se budete chtít seznámit se základními triky, jak přizpůsobit web WordPress. Také je třeba si prohlédnout dokumentaci k vašemu konkrétnímu tématu. Dokumenty vysvětlí, jak přizpůsobit šablonu nejvíce udržovatelným způsobem.

A konečně si prohlédněte všechny 50 000 pluginy WordPress, které jsou pro váš web plné šíře funkčnosti, a udržujte pravidelné zálohy pro případ, že by k tomu nejhoršímu došlo. Šťastné navrhování!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me