Red Hat jätkab rakenduste juurutamise innovaatilisust: kuidas OpenShift lihtsustab konteinerite ja orkestrite haldamist

TL; DR: Arenduskeskkonna seadistamise väsitava ja tüütu ülesande eest tasakaalustades OpenShift tasakaalustab skaleeritavat arvutusvõimsust lihtsa ja hõlpsasti kasutatava liidese abil. Infrastruktuuri konfigureerimise ja juurutamise automatiseerimisega võimaldab Red Hat ettevõtetel arendusmeeskondade töövooge käivitada. Kiirenev innovatsioon konteiner- ja orkestrikogukondades, Red Hat ja OpenShift väärivad meie Developers ‘Choice ™ auhinna võitjaid rakenduste juurutamise lihtsustamise eest.

Pikaajalise tugiteenusena avatud lähtekoodiga maailmas nägi Red Hat vaeva, et pakkuda rakendusi nii kiiresti ja tõhusalt, kui ta soovis – täpselt nagu kliendid.

Red Hat otsis sisemiselt lahendust, ehitades ja juurutades ettevõtte enda OpenShifti rakenduse konteineriplatvormi, et anda meeskondadele pilverakenduste loomisel ja arendamisel rohkem kontrolli. OpenShift loodi algselt Red Hat’i ühendamiseks üksikute arendajatega, automatiseerides töövooge ja vähendades infrastruktuuri ootamisele kuluvat aega. Pärast OpenShifti juurutamist lõi Red Hat järgmise 10 kuu jooksul üle 700 rakenduse.

“Saame nüüd rakendusi kriitilistele olukordadele reageerida tundides või päevades,” ütles toona Red Hat’i CIO juht Lee Congdon juhtumiuuringus..

OpenShift pakub jätkuvalt uusi funktsioone ja annab arendajatele võimaluse hoolitseda tüütu infrastruktuurihalduse eest. Tiimi tihe koostöö Docker ja Kubernetes avatud lähtekoodiga kogukondadega edendab seda, kuidas arendajad saavad rakendusi kiiresti luua, hostida ja laiendada, võimaldades neil keskkonna loomise asemel keskenduda oma toodetele ja klientidele.

Red Hat on varakult pühendunud arenevatele avatud lähtekoodiga tehnoloogiatele

Konteineri kontseptsioon eksisteeris Unixis ja Linuxis enam kui kümme aastat, enne kui dotCloud kuulutas välja avatud lähtekoodiga konteineriprojekti nimega Docker. OpenShift oli töötanud hammasratastega, mis olid sarnased Dockeri konteineritega, jagasid ühist opsüsteemi kerneli ja töötasid tõhusamalt kui virtuaalsed masinad.

Oma käivitamisega 2013. aastal hõlbustas Docker arendajatel konteineritega töötamist lihtsamaks ja lõi konteinerites töötavate rakenduste jaoks standardse pakendivormingu. Red Hatist sai üks esimesi müüjaid, kes Dockeri heaks kiitis ja partneriks sai, integreerides selle tehnoloogia OpenShifti ja Red Hat Enterprise Linux 7-le..

Lisaks suurepärase pakendivormingu pakkumisele konteineripõhistele rakenduste virnadele ütles OpenShifti tootehalduse vanemdirektor Joe Fernandes, et Red Hat hindab liikumist standardiseeritud konteinerite poole, mitte kõigi omal ajal eksisteerinud patenteeritud rakenduste asemel.

“Tundsime isegi siis, et Dockerist võib saada tööstusstandard ja see võimaldab rakenduse sisu laia ökosüsteemil selle ümber areneda,” ütles ta..

Docker, Kubernetes ja OpenShift logod

Red Hat kasutas OpenShifti moodustamiseks Dockeri ja Kubernetese tehnoloogiaid ja kogukondi.

Vähem kui aasta hiljem liitus Red Hat Google’iga Kubernetes projekti käivitamiseks. Go’s kirjutatud orkestriplatvorm automatiseerib konteineripõhiste rakenduste juurutamist, muutmist ja haldamist. Google’i meeskonnad on rakenduste arendamise ja juurutamise maailmas kuulsad oma konteinerite kasutamise poolest, paigutades igal nädalal miljardeid konteinereid.

“Tundsime, et Kubernetes pakkus parimat lahendust konteinerikontsertide korraldamiseks kõikjal,” ütles Joe. “Samuti arvasime, et Google tõi tohutult usaldusväärsuse ja kogemuse konteinerite orkestrite koostamisel ulatuslikult, ja olime väga õnnelikud, et Kubernetesi kogukond oli täielikult avatud ja meritokraatiapõhine.”

2 väljakutset OpenShifti aadressid ettevõtetele

Red Hat pakub OpenShifti neljas erinevas maitses, et rahuldada kasutajate erinevaid vajadusi. OpenShift Origin on avatud lähtekoodiga kogukonnaprojekt, samas kui OpenShift Online pakub väikesemahulist avaliku pilve majutamise võimalust.

Suurematele klientidele, kes otsivad spetsiaalseid servereid ja tuge, töötab OpenShift Dedicated Amazon Web Services, Microsoft Azure või Google Compute Engine. Kommertslikult toetatud tarkvaratoode OpenShift Container Platform võimaldab suurtel ettevõtetel korraldada konteinereid oma andmekeskuses või avalikus pilves.

1. Tugevate ja usaldusväärsete aluste loomine konteineriseeritud rakenduste jaoks

Enam kui 15-aastase Linuxiga töötamise ja sellesse oma panuse andmisega pakub Red Hat turvalist alust konteineripõhistele rakendustele Red Hat Enterprise Linuxi kaudu, mis tarnib 99,999% tööaega – hädavajalik missioonikriitiliste ettevõtterakenduste jaoks.

“Oluline on meeles pidada, et konteinerid on lihtsalt liivakastiga protsessid, mis töötavad jagatud Linuxi hostil,” ütles Joe. “Red Hat’i tehtud töö Linuxi turvalisuse, sisu pakkimise, haavatavuse parandamise, failisüsteemide, jõudluse ja muu jaoks on meie konteineriplatvormi alus.”

2. Integreerimine Kubernetes’iga orkestreerimiseks ja konteinerite haldamiseks

Red Hat arveldab OpenShift Containeri platvormi kui Kubernetes’i ettevõttetasandi jaotust, aidates rakendustel töötada paljude konteinerite ja hostide kaudu. Nagu Joe ütles, ületab OpenShift infrastruktuurist kaugemale, muutes konteinerid arendajatele juurdepääsetavaks ja integreerides need juurutamisprotsessidesse.

“OpenShift tegeleb ka hõõrdepunktidega, näiteks Kubernetesi integreerimisega teie tarkvara määratletud võrguga, koormuse tasakaalustamise, ladustamise, autentimis- ja autoriseerimissüsteemidega ja palju muud,” ütles ta..

Mis on uut OpenShift konteineriplatvormil 3.4

Konteineritehnoloogia kasutuselevõtu takistuste vähendamiseks ettevõtte tasandil avaldas Red Hat 2017. aasta jaanuaris OpenShift Container Platform versiooni 3.4. Mõned uued ja täiustatud funktsioonid hõlmavad järgmist:

  • Laiendatud konteinerihoidla võimaldab mitut salvestüüpi dünaamiliselt varustada. Red Hat Glusteri salvestusruum parandab konteinerisisese ladustamise kasutajakogemust ja kulutõhusust nii kohapealsetes kui ka avalikes pilvekeskkondades.
  • Täiustatud võimalused mitme üürimise jaoks pakkuda meeskondadele lihtsamaid juhtimisprotsesse. Mitmed meeskonnad, rakendused ja keskkonnad võivad töötada täiesti isoleeritult ja jagada ressursse ühes Kubernetes’i klastris. Kasutajad saavad täiustatud veebiportaali kaudu otsida projekte, konkreetset teavet ja hallata juurdepääsu.
  • Uued referentsarhitektuurid hübriidpilvekeskkondade jaoks aitavad kasutajad juurutada stabiilse tootekvaliteediga keskkonna avalikes ja erapilvedes, virtuaalsetes masinates ja paljasmetallis. OpenShift Container Platform toetab hübriidpilvi OpenStackis, VMware, AWS, Google Cloud Engine ja Azure.

Salvestuslahendused laiendavad ja täiustavad konteineriplatvormi võimet kasutada oleklikke ja kodakondsuseta rakendusi. Riiklikud rakendused salvestavad teavet toimumise ajal toimunu või muutunud kohta, samas kui kodakondsuseta rakendused ei avalda seda teavet.

Järgmine üles: Kubernetes’i uued funktsioonid ja laiendatud töökoormus

Lisaks täiustatud konteineriturbefunktsioonidele, nagu skannimine, allkirjastamine ja registreerimisvõimalused, on Joe sõnul suur osa Kubernetesi kogukonna OpenShift arendustegevuse keskustest.

Red Hat juhib projekti Kubernetes teenuste kataloogi, mille eesmärk on aidata arendajatel teenuseid leida ja rakendusi ühendada, olenemata sellest, kas teenused töötavad konteinerites või mujal pilves või andmekeskuses.

„Töötame uute võimaluste kallal, mis laiendavad töökoormuste valikut, mida kliendid saavad konteinerites kasutada,“ ütles Joe. “See võimaldab traditsioonilisemaid teenuseid, nagu andmebaasid, suurandmed ja analüüsirakendused, samuti jõudlusmahukat GPU-toega töökoormust.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me