Ood WebDAV-i, CalDAV-i ja CardDAV-i jaoks: turvalise, dünaamilise ja interaktiivse veebi päritolu

TL; DR: 1990. aastate keskel loodud WebDAV, mis on loodud hajutatud autoriõiguse kontseptsiooni uurimiseks viljakas veebis, laiendas turvaliselt HTTP-d, et võimaldada otsest ja turvalist juurdepääsu veebiserveritele. WebDAV-i abil saavad kasutajad dokumente luua, muuta ja teisaldada, samuti failide juurdepääsu ja muutmise reegleid hallata. Arendajad täpsustasid WebDAV-i, et rakendada protokoll mitmete muude laienduste hulgas ka veebikalendrite ja aadressiraamatute jaoks. WebDAV-i kasutamine on arenenud, kuna failiserveri protokollid ja opsüsteemid on paranenud, kuid WebDAV resonantsib endiselt Linuxi kasutajate ja tundliku teabega organisatsioonide, näiteks ettevõtete ja kõrghariduse osas.

Kuulamaks varajasi kasutuselevõtjaid nii WebDAV-i kui ka laiendite CalDAV ja CardDAV-ga tutvumise kohta, võiksite imestada, miks nad ikkagi kasutavad HTTP-laiendit serveritega ühenduse loomiseks.

“Õppimine ja kiirendamine oli valus perse,” ütles WebDAV-i kasutaja Jimmy Anuszewski.

“Olen kõige uhkem selle üle, et sain asja tegelikult tööle,” ütles CalDAV ja CardDAV-i kaastöötaja Ken Murchison. “Olen oma kalendreid kindlasti üles puhunud ja minevikus palju andmeid kaotanud.”

WebDAV pakkus aga veebis esimestel päevadel üliolulist funktsiooni – enne kui võiksite uue programmi kasutamisel pöörduda Google’i poole. Lühike veebis levitatud autoriseerimise ja versioonimise jaoks, võimaldas WebDAV kasutajatel turvaliselt veebiserveritega ühenduse luua ja faile luua, muuta või teisaldada.

Nii Ken kui Jimmy rõhutasid protokolli olulisust tänapäeval – eriti äri- ja kõrghariduses. Täpsemalt on WebDAV-protokolli laiendatud, et kalendri- ja kontaktandmetele turvaliselt juurde pääseda ja neid vastavalt jagada vastavalt CalDAV ja CardDAV.

1996. aastal Interneti-ühenduse konsortsiumi ja Interneti-tehnilise töörühma koostöös loodud WebDAV andis IETF-i töörühma juhtinud Jim Whiteheadi sõnul veebikasutajatele HTTP-juurdepääsuga lugemisõiguse asemel kirjutamisõiguse..

“WebDAV on lõpule viinud veebiku visiooni kui kirjutatava, koostööl põhineva meediumi,” kirjutas ta WebDAV-i KKK-s.

WebDAV-i loomine tagab veebisaidifailidele turvalise ja kaugjuurdepääsu

Jimmy sõnul võib 1990. aastate keskel olla serveriga suhelmine ükskõik millise serveriga keeruline, kuid veebiserverid esitasid ainulaadse tõkke.

“Puudusid veebiliides, sisuhaldussüsteem ega midagi sellist,” sõnas Jimmy. “Võite näha veebisaiti või failide tulemusi, kuid te ei saanud ise failidele juurde pääseda.”

Geograafiliselt jaotatud meeskonnad täidaksid kataloogid mõnikord korrastamata failide ja parandustega ning tugineksid edusammudele edusammude edastamiseks. WebDAV andis meeskondadele õiguse aga olemasolevaid dokumente redigeerida, kaitsta neid ülekirjutamise eest, piirata kasutaja juurdepääsuõigusi ja salvestada selliseid metaandmeid nagu autori ja muudetud kuupäeva.

Fotod WebDAV-i koostalitlusvõime testimisest

Avatud projektina tugineb WebDAV koostalitlusvõime testimisel panustajatele ja kasutajatele.

Microsoft, Netscape, Xerox ja IBM andsid oma panuse WebDAV-i arengusse. Algses protokollis RFC 2518 tutvustati, kuidas arendajad ja insenerid saidi abil veebis koostööd teha saavad. 2007. aastal RFC 4918-ga värskendatud WebDAV pakkus Macidele ka võimalust Windowsi võrkudega ühenduse loomiseks.

“Kui Windowsi serverisse oleks installitud WebDAV, oleks tore,” ütles Jimmy. “Kui seda ei tehtud, oli see õudusunenägu. Kui WebDAVi seal ei olnud, ei kavatse te seda kunagi haarata. ”

Nüüd, kui võrguprotokollid ja failiserverite süsteemid arenevad, on kaks tootjat avanud oma operatsioonisüsteemid koostöö hõlbustamiseks.

WebDAV kasutatakse endiselt turvaliseks ja kaitstud serverisuhtluseks

Carnegie Melloni ülikooli insener Ken ja Florida ülikooli IT- ja veebispetsialist Jimmy esindavad seda tüüpi kasutajaid, kes on tuginenud hajutatud autorimis- ja versioonitööriistadele, et töötada tundliku teabe abil eemalt..

Ehkki failiedastusprotokoll ehk FTP oli olnud kasutusel juba alates 1970. aastate algusest, muutis WebDAV-i lisafunktsioonid ja turvalisus kiiresti HTTP-laienduse failihalduse populaarsemaks võimaluseks.

“Kuna WebDAV töötab HTTP kaudu, saate HTTP kõik eelised, mida FTP ei saa pakkuda,” kirjutas Jim, mainides konkreetselt tugevat autentimist, krüptimist, puhverserveri tuge ja vahemällu salvestamist..

Jimmy sõnul toimib FTP sisevõrgus kõige paremini võrgu isoleeritud olemuse tõttu. Ta ütles, et FTP on liiga vastuvõtlik julma jõu rünnakutele, et ettevõtted või kõrgkoolid sellele usaldada võiksid.

“Neil on juristidel kõri maha laskmas, nii et võrk peab olema turvaline,” sõnas Jimmy. „WebDAV-i pääsemiseks peate olema võrgus. See on jälgitav ja te ei saa seda petta ega võltsida. ”

CalDAV ja CardDAV laiendavad protokolli kalendrite ja kontaktide jaoks

Ken, kes töötab peamiselt Carnegie Melloni e-posti infrastruktuuril, alustas CalDAVi ja CardDAV-iga eksperimente umbes viis aastat tagasi skunkworks projektina. Kui ülikool otsustas kasutada Microsoft Exchange’i, jätkas Ken koostööd CalDAVi ja CardDAV-iga külje peal.

“Olin ainus arendaja, kes selle kallal töötas, sain selle lõpuks korda ja nüüd on mu isiklikud kontaktid ja kalender olemas,” ütles ta.

CalDAV laiendab WebDAV-i ja kasutab iCalendari vormingut, et võimaldada mitmetel kasutajatel ühiskasutuses olevatele kalendritele ühistu planeerimise eesmärgil juurde pääseda. Valmis spetsifikatsioon RFC 4791 avaldati 2007. aastal ja selle autoriteks olid Apple, Oracle ja CommerceNet.

CardDAV sünkroonib aadressiraamatud platvormide vahel, kasutades vCard-vormingut, pakkudes samas samu ülekirjutuskaitseid ja juurdepääsu juhtelemente nagu WebDAV. Apple, mis kasutab MacOS-i ja iOS-i jaoks CalDAV-i ja CardDAV-i, juhtis RFC 6352 spetsifikatsiooni väljatöötamist.

CalDAV ja CardDAV kaastöötajad kogunevad paar korda aastas, et arutada protokollide spetsifikatsioone.

CalDAV ja CardDAV kaastöötajad kogunevad paar korda aastas, et arutada protokollide spetsifikatsioone.

Hiljuti tegid Apple ja Google esindajad koostööd, et lisada CalDAV-tugi mitte-Gregoriuse kalendrite jaoks. Projekt sai alguse CalConnectist – müüjate, arendajate ja kasutajate rühmast, kes tegeleb kalendrite standardiseerimisega ning platvormide ja toodete ajastamisega.

“See on kasulik, kui soovite korraldada korduva sündmuse, ütleme näiteks Hiina uue aasta ümber,” sõnas Ken. “Ilmselt klapivad kuupäevad Hiina kalendri toimimisviisi tõttu ümber, kuid seda saab nüüd kõik teha tavapärasel viisil.”

WebDAV elab koos Linuxi kasutajate ja kõrgharidusega

Ken, kes on ka CalConnect liige, mainis, et enamik – kui mitte kõiki – CardDAV ja CalDAV funktsioonide arendamine algab rohujuuretasandi organisatsioonis.

“Otsime alati uute funktsioonide lisamist,” sõnas Ken. “Seal on terve hunnik tehnilisi komiteesid, mis korraldavad kord nädalas või kahe nädala tagant kõnesid, kus inimesed rikuvad spetsifikatsioone, räägivad nende rakendustest ja sellest, mida tuleb muuta.”

Fotod CalConnecti kohtumisest

CalConnecti liikmed kogunevad kolm korda aastas, et testida ja arutada võimalikke tehnilisi andmeid. (Autor: Thomas Schäfer)

CalConnecti liikmed kohtuvad isiklikult kolm korda aastas koostalitlusvõime testimiseks ja võimalike spetsifikatsioonide arutamiseks. Edasi liikudes ütles Ken, et kalendrimaailma üks suurimaid väljakutseid on ajavööndite nõuetekohane kasutamine ja muudatuste edastamine seadme opsüsteemide asemel HTTP kaudu.

Kui CalDAV ja CardDAV edenevad Apple’i toodete ja mobiilseadmetega, siis põhiline WebDAV-protokoll kasvab endiselt Linuxi kasutajate ja IT-spetsialistide seas, kes vajavad turvalisi viise failidele kaugjuurdepääsuks.

“Arvutimaailmas on kümme aastat pikk aeg,” sõnas Jimmy. “WebDAV pole mitte ainult kaks korda üle elanud, vaid on ka iseenda leiutatud ja muutunud kõikvõimalikeks produktiivseteks mooduliteks.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me