Oma elu segadusseajamine – kuidas kolm-ühes failihalduse rakendus suurendab Maci kasutajate produktiivsust, korraldades nende märkmeid, faile ja lõikelauda

TL; DR: Unclutteri töölauarakendus suurendab Maci kasutajate tootlikkust ja korraldust, integreerides sujuvalt macOS-i opsüsteemiga, et optimeerida märkmete loomist, failide salvestamist ja lõikelaua ajalugu. Lihtne, kuid metsikult tõhus tööriist on vaid hiire liikumise kaugusel ja avab peidetud salvestusala, et hallata oma ideid, meeldetuletusi ja hiljutisi toiminguid. Arendaja ja tegevjuht Eugene Krupnov pakub jätkuvalt läbipaistvust ja täiendatud funktsioone, lisamata tarbetut segadust, mida tema rakendus püüab vältida.

Kõigil on oma majas see rämpssahtl või tavaline juhuslike kaablite karp, mille olete positiivne ja mida te lõpuks vajate. Te ei pruugi neid iga päev kasutada, kuid tundub, et need tulevad sidurist alati läbi.

Miks ei peaks teie arvutis olema sama süsteem?

Nendel digitaalse kogumise päevadel jõuab Unclutter Maci kasutajateni, kes otsivad kiiremaid viise olulistele failidele, ideedele ja hiljutistele toimingutele juurdepääsuks. Lihtsa hiirevajutuse abil saavad kasutajad paljastada peidetud sahtli, kus on hästi korraldatud ja mugavad märkmete, failide ja papi ajaloo ajalugu.

Selle asemel, et lasta võimsal tehnoloogial takistada tootlikkust või aidata kaasa kaose tekkele, ühendas Eugene Krupnov kolm erinevat ülesannet sujuvamaks ja optimeeritud rakenduseks, mis võimaldab kasutajatel oma arvutusvõimsust ja loovust tõhusalt kasutada..

“Oleme uhked, et peame Unclutteri väga lihtsaks,” sõnas ta. „Ma mõtlen, et see näeb välja lihtne ja seda on lihtne kasutada. Ehkki see polnud kerge ülesanne, ühendab see rakendus kolme erineva rakenduse funktsionaalsuse ja keerukuse. ”

Ja leidsime, et see lihtsus on üks selle müüdavamaid punkte. Minu jaoks tähistab Unclutter Püha Graali, mida ma nimetaksin terminiks “Desktop Zero”. Pärast hõlpsat installimist oli mu töölaud segadusvaba, kuid võtsin lohutuseks asjaolu, et kõik vajalikud failid olid vaid hiirevajutuse kaugusel. Kõigile Maci kasutajatele soovitaksin Unclutterit, kes otsivad paremat viisi oma digitaalsete töövoogude korraldamiseks.

Pakkudes macOS-elamusele läbipaistvust ja lihtsust

Ukrainas väikest sõltumatut arendusmeeskonda juhtides ühendasid Eugene ja tema vend Oleg Krupnov jõud disainer Taras Brizitskyga, et uurida, kuidas Apple’i kasutajad suhtlesid oma MacBooksi ja iMacsi.

Meeskond, Olegi juhendamisel, käivitas kõigepealt kettaruumi analüüsirakenduse DaisyDisk, et visuaalselt kajastada salvestusruumi kasutamist ja aidata kasutajatel tuvastada, leida ja kustutada soovimatuid faile. Mõni aasta hiljem võttis Eugene kasutusele veel ühe ebamugavuse MacOS-i kasutajatele ja vabastas 2012. aastal Unclutteri. Oleg ja Eugene lahutasid oma eraldi rakenduste kallal, kuid vennad teevad siiski vastavalt vajadusele koostööd.

“Tahtsin algusest peale luua inimestele midagi kasulikku,” sõnas Eugene. “Maci rakenduse ehitamine oli selleks väga tore viis…. See oli päris lihtne: Maci kasutamisel kõrvaldage kõige tüütumad ja väikesed ebamugavused. ”

Kasutajate pettumuste lahendamiseks seoses macOS-i juurdepääsuga märkmetele ja failisalvestusele keskendus Eugene keerukuse eemaldamisele, selle asemel et lihtsalt asendada see alternatiivse lahendusega. Eemaldades tõkked ja hangups kasutajad, kellega vaeva näha, leidis ta, et kliendid võtsid Unclutteri liidese kiiresti kasutusele ja kleepuvad rakendusega mitme seadme kaudu.

“Üritaja osutub väga sõltuvust tekitavaks,” sõnas Eugene. “Kui olete seda kasutanud, ei taha te ilma selleta minna. Paljud kasutajad väidavad, et Unclutter on üks esimesi rakendusi, mille nad uude Mac-i installivad. See tähendab minu jaoks palju, sest kui sa harjud rakendusega nii kiiresti, siis on Unclutter tõesti kasulik ja mugav tööriist. ”

Unclutteri kolmeosaline lähenemisviis failihaldusele

Olenemata sellest, kas kasutajad alustavad Unclutteri seitsmepäevase tasuta prooviversiooniga või laadivad rakenduse App Store’ist alla, saavad nad sujuva liidese abil kiiresti hankida. Liigutades kursorit ekraani ülaossa ja kerides allapoole, näitab Unclutter oma funktsioonide kolmiku:

  • Märkused: Enam ei oota tekstiredaktori ega märkmete rakenduse avanemist. Lihtsalt pühkige alla ja alustage tippimist või olemasolevate märkmete otsimist. Võite isegi konfigureerida rakenduse märkmeid ühisesse kausta salvestama, et sünkroonida automaatselt kõigis oma seadmetes.

“Mõnikord peate lihtsalt midagi kiiresti kirja panema,” sõnas Eugene. “Märkmete rakenduse käivitamine pole alati mugav lahendus. See väike viivitus võib kergesti muutuda suureks tähelepanu hajutamiseks, mis rikub töövoo, hoiab endiselt kasutaja tähelepanu ja vähendab tootlikkust. ”

  • Failid: Juhusliku ja mugava hoiustamise kohana hoiab Unclutteri lohistamisala sageli ligipääsetavaid faile kasutaja käeulatuses või loob tilgatsooni failide kiireks teisaldamiseks rakenduste vahel.

“Finder pole alati hea abimees ja lauaarvutid muutuvad väga kiiresti segadusse,” sõnas Eugene. “Meie eesmärk oli luua mugav koht juhuslike failide allalaadimiseks.”

  • Lõikelaud: Nagu kopeerimise-kleepimise funktsiooni ajamasin, kuvab ka Unclutter teie hiljuti kopeeritud üksuste ajalugu. Kasutajad saavad ka sildistada sageli kasutatavaid klippe, et need jäädvustada jäädavalt edaspidiseks kasutamiseks.

“Võimalus näha enne kleepimist teie Mac’i lõikelaual seda, mis on olemas, ja meenutada midagi varem kopeeritud, on enamusele inimestele kindlasti kohustuslik,” sõnas Eugene.

Võimaluste otsimine funktsionaalsuse täiendamiseks ilma rämpsust tekitamata

Unclutteri – rakenduse, mis on üles ehitatud lihtsustatud kujul – värskendamine võib olla tasakaalustav samm kaasaegsete, progressiivsete funktsioonide lisamise ja asjatu lisamise vahel sellele jamale, mille programmi eesmärk on kõrvaldada.

“MacOS arenedes on muutunud ka Unclutter,” sõnas Eugene.

Algselt käivitati skepomorfse kujundusega programm, mis jäljendas märkmikku. Seda uuendati 2015. aastal versiooni 2 väljaandmisega, et ümbritsevat opsüsteemi paremini sobitada. Rakenduse värskendustega, mis vabastatakse iga paari nädala tagant, on Eugene juba järgmise suure versiooniuuenduse kallal.

Pilt saaste ladustamisalast

Unclutteri värskendatud välimus, mis on saadaval hiire kerimisel, pakub kolme valdkonda failide ja ideede korraldamiseks.

“Vaja on veel palju teha, kuid võin juba öelda, et uuel Unclutteril on uus, värske ilme ja palju värskendusi, et parandada kasutusmugavust ja võimalusi,” sõnas ta..

Ehkki ta ei jagaks palju üksikasju ootel olevate värskenduste kohta, ütles Eugene meile, et Unclutter jätkab oma allkirjade aja säästmise funktsioonide ärakasutamist. Rakenduse mugavuse ja ülalt alla kerimise meetod – Eugene’i sõnul on Unclutteri „tapmisfunktsioon” – nõuab, et rakendus jääks lihtsaks, kiireks ja loomulikuks.

“Unclutteri peamine eelis on võime kiiresti avada igal ajal ja igal pool, kus seda vajate,” sõnas ta. “Üks lihtne žest ja Unclutter avaneb kõigil ühendatud ekraanidel – isegi täisekraani režiimis, kui ekraanil on ainult üks rakendus.”

Aktiivse kasutajakogukonna, isikliku toe ja läbipaistva arendustsükli taga edendavad Eugene ja Unclutter peaaegu avatud energiaallikat, kus ta ühendab ja suhtleb otse klientidega.

“Oleme oma kogemuste ja kasutajate tagasiside põhjal koostanud puuduvate funktsioonide loendi,” ütles ta. “Nüüd on hea aeg teha kõik parandused ja viia kasutajate tootlikkus järgmisele tasemele.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me