KeePass: Miks on tasuta sisselogimisandmete kaitsmiseks parim avatud lähtekoodiga paroolide haldur?

TL; DR: Kuna nii paljudes kohtades on vaja kasutajanimesid ja paroole – pangakontosid, e-posti, sotsiaalmeediat, veebipoes ostmist – teame, et on oluline muuta paroolid mitmekesiseks ja neid on raske purustada. Kuid samal ajal on keerulist parooli lihtne unustada. KeePass aitab tasuta ja avatud lähtekoodiga paroolide halduri abil kontosid turvalisena hoida, teenides meie arendajate valiku auhinna ™. Juhiarendaja Dominik Reichl rääkis meile oma kerge paroolide halduri konkreetsetest eelistest ja sellest, kuidas platvorm jätkab oma funktsioonide täiustamist, et olla turvalisem, produktiivsem ja kaasaskantavam.

Kuna andmete rikkumise ja ohustatud kontode sagedus ja raskusaste tõusevad jätkuvalt, on umbes 40% inimestest pidanud tegelema häkkinud kontode, varastatud paroolide või kahjustatud isikliku teabega.

Lahendus on muidugi paroolide loomine, mida on keerulisem häkkida. Ideaalis tähendab see, et luuakse iga konto jaoks erinevad paroolid – kuid mida rohkem volikirju peate kasutama, seda keerulisem on neil meelde jätta. Keskmine inimene peab tegelema 27 parooliga kaitstud kontoga ja 37% küsitletutest väidab, et unustavad parooli vähemalt kord nädalas.

Paroolihaldurid on tõhus viis selle probleemi lahendamiseks. Dominik Reichl lõi kõigepealt tasuta ja avatud lähtekoodiga paroolide halduri KeePass, et täita mõned lüngad, mida ta nägi olemasolevas tarkvaras.

“2003. aastal polnud ühtegi paroolihaldurit, mis mulle meeldiks,” ütles ta. „Mõni neist polnud avatud lähtekoodiga, mis on minu arvates sellise turbekriitilise tarkvara jaoks vajalik. Mõnel neist polnud kõiki funktsioone, mida ma tahtsin. Mõni kasutas integratsiooni lähenemisviise, mis mulle ei meeldinud. Niisiis, hakkasin KeePassi arendama. ”

Tänu mitme kasutaja võimalustele ning brauserite ja opsüsteemide laiaulatuslikule toele on KeePass ettevõttesõbralik ja peresõbralik tarkvara, mis väärib meie arendajate valiku auhinda ™. Turvaliste ja purunematute paroolide säilitamine muutub palju valutumaks, kui KeePass mõtleb teie eest.

Kuidas paroolide haldurid lukustuse andmeid säilitavad

Tugeva parooli soovitused – näiteks suurtähtede, väiketähtede, numbrite ja sümbolite kombinatsiooni kasutamine – muudavad nende arvamise keerukamaks. Kõige turvalisemad paroolid võivad aga olla meeldejäävad. Veelgi enam, paroolide käsitsi sisestamine jätab teid endiselt andmepüügipettuste, pahavara ja kesktaseme rünnakute suhtes haavatavaks.

Niisiis, kuidas paroolide haldur, nagu KeePass, häkkerite jõupingutustest mööda sõidab ja kasutajaid kaitseb? KeePassis hoitavad sisselogimismandaadid on kaitstud paljude krüptimiskihtide all. Isegi kui keegi ohustaks KeePassi infrastruktuuri edukalt, pole ründajatel ikkagi juurdepääsu kaitstud andmetele.

KeePassi ekraanipildid ja logo

KeePass lihtsustab paroolide haldamist oma tasuta avatud lähtekoodiga tarkvara abil.

Lisaks AES-256 ja Twofishi algoritmidega krüpteeritud andmebaasidele pakub KeePass kahefaktorilist autentimist veelgi immutamatuma turvalisuse tagamiseks.

KeePass on saadaval Windowsi, macOS ja Linuxi süsteemide jaoks kahes versioonis: 1.x ja 2.x. KeePassi algne versioon on endiselt saadaval arendajatele ja inimestele, kes ei vaja uusimaid kellasid ja vilepilli. Versioon 2.x annab võimaluse rohkemate funktsioonide jaoks, sealhulgas sisemine failivaatur ja redigeerija, optimeerimine parema juurdepääsetavuse tagamiseks ja võime importida paroolide üleslaadimiseks rohkem kui 35 failivormingut.

“Aastatega, kui KeePass üha populaarsemaks muutus, selgus, et KeePass 1.x arhitektuur ei olnud piisavalt paindlik, et mõistlikult rakendada paljusid funktsioone, mida kasutajad soovisid,” rääkis Dominik. “KeePass 2.x on täielik ümberkirjutamine, millel on palju parem arhitektuur ja parem turvalisus, integratsioonid, teisaldatavus ja produktiivsus.”

Miks just avatud lähtekoodiga tarkvara tagab parima andmeturbe

Paljud inimesed tõmbavad KeePassi loomulikult lihtsalt sellepärast, et see on tasuta, kuid see pole ainus põhjus, miks valida selle oma paroolide halduriks. Programmi avatud lähtekoodiga olemus pakub suletud ja patenteeritud süsteemidega võrreldes palju eeliseid.

“Turvakriitilise tarkvara jaoks, näiteks paroolide haldur, on minu arvates avatud lähtekoodiga tarkvara arendamine nõue,” sõnas Dominik.

Avatud lähtekoodiga turberiistade abil saab igaüks lähtekoodi vaadata, et tagada selle õige töö. Ühisrahastatud kaitseprotsess loob täiendava turvapuhvri – kasutajad saavad koodist tõrkeid või lünki leida ja probleemile kiiresti lahenduse leida.

“Kõigil peaks olema võimalik kontrollida, kas krüptimist on õigesti rakendatud, kui tundlikku teavet käideldakse jne,” ütles Dominik.

Lisaks lisatud kaitsele ja meelerahule võimaldab avatud lähtekoodiga tarkvara kogukonna panustatud laiendusi ja pistikprogramme, mis võivad oluliselt parandada KeePassi kasutajate süsteemi tööd. Sõltumatud arendajad saavad luua ja vabastada uusi funktsioone, näiteks need, mis toetavad automatiseerimist ja integreerimist teiste programmidega.

Praegune pistikprogrammide ja laienduste loend sisaldab kümneid väga spetsiifiliste funktsioonide valikuid, millest igaüks on hõlpsasti allalaaditav ning loetletud ühilduvuse ja autoriinfoga..

Funktsioonid, mis muudavad paroolide salvestamise kasutajasõbralikumaks

Dominik ehitas lihtsa kasutajaliidese abil KeePassi lihtsaks ja hõlpsaks kasutamiseks. Paroolide loomise ja kasutamise sujuvamad funktsioonid võimaldavad kasutajatel sujuvalt suhelda KeePassiga, et kuhu iganes sisse logida ja paroolivarast hallata..

KeePassi paroolide genereerimise ekraanipildid

KeePass aitab kasutajatel edendada veebiturvalisust, luues automaatselt kohandatavad paroolid.

Alustuseks on KeePass kaasaskantav ja seda saab kasutada nii veebis kui ka väljaspool seda. Parooligeneraator loob mõne teie konto jaoks raskesti juurdepääsetava koodi ja programmi sünkroonimisfunktsioon võimaldab kasutajatel paroolide andmebaasi faili erinevad koopiad ühendada ilma neid kahjustamata..

KeePassi taustal töötades täidab süsteem paroolid automaatselt, kui peate kuskile sisse logima. Konto mandaadi haldamise lihtsustamiseks saab KeePassi võlvis olevad paroolid jagada rühmadesse. Rühmade jagamine alarühmadesse võimaldab veelgi detailsust.

Parandatud failisünkroonimise ja automatiseeritud protsesside suunas liikumine

Veebiparoolide arv, mida keskmine inimene tänapäeval vajab, kasvab jätkuvalt, kuna inimesed loodavad suurema osa oma isiklikust elust veebipõhistele infosüsteemidele. KeePass pakub kõikehõlmavat ja intuitiivset abinõu kontode turvaliseks hoidmiseks ja häkkerikindlate paroolide loomiseks ilma, et peaksite neid kõiki meelde jätma.

Dominiku sõnul tutvustatakse järgmises KeePassi väljaandes mitmeid kasutajaliidese ja taustprogrammi funktsioone, näiteks Transactional NTFS (TxF) kasutamist andmebaaside ja konfiguratsioonifailide kirjutamiseks Windowsis. Versioon 2.39, mis ilmus 2018. aasta mais, saavad uued käsud, mis hõlbustavad konkreetsete kirjete ja konto üksikasjade leidmist. Samuti täiustatakse automatiseeritud salvestamist.

“See parandab ühilduvust teiste neid faile vaatavate programmidega, näiteks failide sünkroonimisteenused,” sõnas Dominik.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me