Infrastruktuuri ohtude maastik ja põhjus, miks Nagios XI on meie valik terviklikuks tervisekontrolliks, riskide maandamiseks ja liikluse analüüsiks

TL; DR: Teie infrastruktuur on pidevas ohus igas suunas tulevate väliste ja sisemiste ohtude all. Nende ohtude leevendamisel ennetav tegutsemine on üha olulisem ning aktiivse kaitse nurgakivi on luure. Nagios XI, HostingAdvice’i arendajate valiku Choice ™ auhinna saaja tervikliku IT-halduse pakkumise eest, pakub jõulist ja viivitamatult rakendatavat luureandmeid, mis aitab teie organisatsioonil serveri- ja võrguseire ning reaalajas andmete auditeerimise kaudu täielikult mõista selle hetkeseisu. Igasuguste ohtude tuvastamine ja nende eest kaitsmine ning kahjude ja mässute tõrjumiseks ja ennetamiseks aitab Nagios olla võimas liitlane internetisõja piirkonnas.

Internet on sõjatsoon. Kui teie võrk läheb võrku, astub see lahinguvälja keskele, kus igas nurgas on ähvardusi. Brauseri rünnakud on nagu kuulid, mis lendavad teie kasutajate ja serverite poole igast küljest, tosinas erinevas kalibris. Kompromissklahvide rünnakud, andmete pealtkuulamine keskel ja hajutatud teenuse keelamine (DDoS) kujutavad pidevat ohtu teie veebipõhisele toimetulekule..

Nähtamatu vaenlane on lõpuks igale automatiseeritud kaitsele vastu. Turvaliste pistikupesade kiht (SSL) oli soomus, mis oli mõeldud kaitseks kõige tavalisemate automatiseeritud ohtude eest, kuid 2016. aastal tõusis SSL-i rünnakute arv 11%, selgub McAfee Labsi ohuaruandest.

Ohutuse säilitamine tähendab, et teie IT-osakond peab olema samaaegselt sõjanõukogu, mässuliste vastane üksus ja välihaigla, et teie süsteemis kahjustusi piirata ja erakorralist operatsiooni teha. See saavutatakse kaitseplaneerimise ja mässuliste vastaste funktsioonide varustamisega hajutatava luurega. Just seda toob teie arsenali Nagios IT-infrastruktuuri jälgimisplatvorm. See on ka põhjus, miks HostingAdvice tunnustas meie arendajate Choice ™ auhinda Nagios XI tervikliku IT-halduse eest.

IT-osakond, mis tegutseb liiga sageli nagu MASH-üksus, ei saa toetada oma kaitse- ja mässuliste vastaseid jõupingutusi ning saab seeläbi uppumislaevaks, sulgedes auke, mis mitmekordistuvad ainult koguses ja sageduses. Nagios XI on tõhus vahend teie kaitsevõime säilitamiseks.

Nagios XI lühidalt: põhjalik IT-infrastruktuuri haldus

Nagios XI on täielik infrastruktuuri jälgimine, jälgides servereid, võrke ja rakendusi. Nagu teie enda CIA vastuluure analüütik, otsib see teie rakenduste, teenuste, opsüsteemide, võrguprotokollide, süsteemimõõdikute ja infrastruktuuri ebaharilikke liiklusharjumusi ja tasemeid. Tarkvara aitab rünnakuid varakult tuvastada, kui teie seintel peksab vaid mõni sõdur – enne kui teie süsteemid on hordide poolt ümbritsetud.

Tundlike, kohandatavate võrgumonitoride kaudu võimaldab Nagios XI isegi rünnakueelseid indikaatoreid näha, märkides vaenlase luureagentide peent märke, kes varitsevad pimedas, väljaspool tavalisi laagri vanemaid..

Nagios XI liidese ekraanipilt

Nagios XI sisaldab uut kasutajaliidest, mis pakub kohandatavat ülevaadet teie toimingutest.

See ei näe ainult väljapoole. Nagios XI on ka röntgenvaade teie organisatsiooni toimingutele. Kaasates spetsialiseeritud operaatorite abi sadade muude tootjate lisandmoodulitest, näiteks NCPA, JSend NSCA ja Birdseye, saate tuvastada, jälgida ja aktsiisiohte, mis on juba jõudnud teie kaitsemehhanismideni..

Samuti saate tuvastada sisemised probleemid nende varases staadiumis. Andmete lekked ja inimeste algatatud võrgukompromissid tehakse nähtavaks ja juuritakse välja enne, kui need kujutavad endast tõelist turvariski.

Nagios Log Server ™ teeb andmete otsimise ja auditeerimise lihtsaks

Oma infrastruktuuri toimingute jälgimine toimub adroit-auditeerimise abil paindlikus andmelogisüsteemis. Nagios Log Server on see osav süsteem.

Logiandmete kohta saate päringuid teha sadadel erinevatel viisidel, tuvastades praeguse või varasema ohu vektori. Kui sisenemispunkt on leitud, võimaldavad Nagios Log Serveri andmed jälgida selle lõppsihtmärgi ohu trajektoori. Seejärel saate ülejäänud süsteemid isoleerida selle kahjustatud kasutaja, süsteemi, protokolli või rakenduse kaudu, kuni te seda ravite.

Nagios Log Serveri juhtpaneeli ekraanipilt

Nagios Log Serveri armatuurlaud hoiab silma peal igal sissetuleval sündmusel ja on hõlpsasti töökaaslastega jagatav.

Nagios Logi serverisse sisseehitatud täpsemate kohandatavate hoiatuste abil saate paremini teha kui rünnakut ravida – saate selle reaalajas tõrjuda. Tööriist tuvastab väliste sissetungide eeldajad ja sisemise kompromissi ning teavitab teid neist koheselt.

See annab teile võimaluse luureandmetega õigel ajal tegutseda, et vältida tegelikku kahju. Ohustatud kasutaja, süsteemi, protokolli või rakenduse karantiini panemise ja kõvendamise asemel saate selle eesmärgi saavutamist takistada. Ja paljudel juhtudel saate ülejäänud infrastruktuuri nakatada enne, kui esialgne rikkumine muutub tegelikuks nakkuseks või süsteemi kahjustuseks.

Nagios Network Analyzer ™ näitab võrgu aktiivsust ja tervist sügavuses

Ohtudele reageerimine ja nende eest kaitsmine on vaid osa infrastruktuuri haldamise ülesandest. Normaalse töö hõlbustamiseks on ülioluline jälgida ka võrgu üldist seisundit.

Nagios Network Analyzer on nagu optilise lisaseadmega reguleeritavad suumiväljad binoklid, mis pakuvad võrguadministraatoritele nende võrguliiklusele ja liikluse allikatele kristallselget pilku. See kasutab nii sFlow kui ka JFlow proovivõtmist ja mõõtmist pikslitäpse ülevaate saamiseks 500x suurendusega.

Nagios Network Analyzer-i juhtpaneeli ekraanipilt

Nagios Network Analyzer tagab teie süsteemi turvalisuse ja töökindluse liikluse ja ribalaiuse jälgimise kaudu.

Keerake fookusratas ühte moodust võrguliiklusesse suunamiseks, et tuvastada selle ebb-d ja vood ning ümber paigutada ressursid ootamatu tipptasemel tegevuse ajal.

Keerake fookusratast veel pisut, et näha allikate liikluse taset varem, et tuvastada, milliseid rakendusi, võrguprotokolle ja servereid saadab ja võtab vastu liiga palju, liiga vähe või lihtsalt piisavalt andmeid. Vähendage seda veelgi, et suumida vaadetele andmetele, mida kasutavad üksikud pöörduspunktid, kasutajad ja päringud.

Kaitske ja mõistke oma IT-infrastruktuuri Nagios liitlasena

Teie infrastruktuur on pidevalt ohustatud arvukate väliste ja sisemiste ohtude tõttu, neid ilmub iga päev rohkem. Nagios XI on täielik infrastruktuuri jälgimine, jälgides servereid, võrke ja rakendusi. Nagios Logi server võimaldab teil hõlpsalt andmeid leida ja auditeerida, andes samas piisavalt aega tegutsemiseks, eriti selle tugeva hoiatussüsteemi abil. Võrguanalüsaatori abil saate täpse proovivõtmise ja mõõtmise abil hõlpsalt oma võrgu seisundit jälgida ja säilitada.

Mao Zedong ütles kuulsalt: “ainus tõeline kaitse on aktiivne kaitse”. Organisatsiooni infrastruktuuri kaitsmine tähendab valvsat IT-osakonda, kes seda kaitset aktiivselt jälgib ja arendab. Kui rääkida andmesüsteemide ja IT-infrastruktuuri vabadusest ja terviklikkusest, siis parim kaitse on luure.

Nagios XI pakub sügavat intelligentsust, mis aitab teie organisatsioonil mõista selle hetkeolukorda, sealhulgas tervist ja kaitset, samuti kavandada edasisi operatsioone ja vastuhaku, mistõttu nad on meie arendajate valik Choice ™ terviklikuks IT-halduseks. Nagios turundusstrateegia Alex Syse sõnul ei näita ettevõte aeglustumise märke.

“Meie Nagios Enterprisesi meeskond on teinud jõulist tööd, et viia meie lahendused uutesse kõrgustesse,” ütles ta. „Meil on arendustöös mõned suurepärased uued funktsioonid ja me ei jõua ära oodata nende jagamist. Uptime on nüüd kriitilisem kui kunagi varem ja me oleme uhked, et aitame tuhandetel ettevõtetel kogu maailmas säästa aega ja raha võitluses IT-ohtude vastu. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me