Asjad, mida te ei tohiks phpMyAdmini kohta teada: ajalugu, funktsioonid ja kood populaarse rakenduse taga MySQL-i andmebaaside haldamiseks

TL; DR: Ligi 20 aastat vana stabiilse ja paindliku koodbaasiga projekt phpMyAdmin on menüüprogramm MySQL ja MariaDB andmebaaside haldamiseks. Avatud lähtekoodiga programm võimaldab arendajatel andmeid importida ja eksportida, servereid hallata ja kasutajaõigusi veebiliidese või kaugjuurdepääsu kaudu seada. Projekti administraator ja taristukoordinaator Michal Čihař jagas meiega kolm vähem tuntud phpMyAdmini funktsiooni ning seda, kuidas kood hiljutisel turvaauditil toimis. Uue versiooniga, mis peaks valmima 2017. aasta alguses, jätkab phpMyAdmin tõhusate, tõhusate ja võimsate tööriistade väljatöötamist veebisaidi administraatoritele.

Umbes 15 aastat tagasi Prahas esitas Michal Čihař noorele, kuid populaarsele PHP-rakendusele ja MySQL-i haldusprogrammile ajakohastatud tšehhi tõlke.

Ta ütles, et phpMyAdmini tõlked olid tol ajal peaaegu olematud. Ehkki enamik arvutiinimesi saab inglise keeles aru, soovis Michal, et programm oleks emakeelt emakeelt kõnelevatele inimestele paremini juurdepääsetav ja mugavam.

Ta kirjutas raamistiku, mida phpMyAdmin kasutab veebitõlgete haldamiseks, ja hiljem kaastähtede teisenduskoodi, saades lõpuks projekti administraatoriks ja infrastruktuuri koordinaatoriks, kes vastutab projekti veebisaidi, demoserveri, wiki ja aitas igal pool, kus vaja..

Nüüd on andmebaaside haldamiseks mõeldud tasuta ja avatud lähtekoodiga tööriistaga maine, mis on varjanud ranged funktsioonid, et saada rohkem traditsioonidele tuginevaks..

“Olime seal algusest peale, sest kõigepealt hakati kasutama MySQL-i ja PHP-d,” ütles ta. “Sellest ajast alates muutusime omamoodi tavapäraseks programmimajutusettevõtteks, mida MySQLi haldamiseks pakuvad. MySQL-i on veebi kaudu keeruline hallata, seetõttu paigaldatakse see enamikul juhtudel. Seetõttu oleme nii tuntud. “

Michali 3 pöörast viisi, kuidas teha phpMyAdminiga rohkem

Enamik phpMyAdmini kasutajaid kasutab seda tööriista andmebaaside, tabelite, väljade ja ridade loomiseks, muutmiseks või kustutamiseks koos kasutajate ja lubade haldamisega..

PhpMyAdmini liidese ekraanipilt

Ärge laske lihtsal liidesel teid petta – phpMyAdmin pakub MySQL-i andmebaasihalduse osas punši.

Projekti meeskond on aga kuulnud mitmetest leidlikest viisidest phpMyAdmini rakendamiseks – mõned neist on vähetuntud funktsioonide tugevad kasutusjuhud, teised aga üllatavamad ja mõistatuslikumad, ütles Michal.

1. Brauseri teisendused: kuvage andmebaasi salvestatud pilte

Rippmenüü brauseri teisendusväli loetleb eelnevalt määratletud teisenduste komplekti ja phpMyAdmini dokumentatsioon selgitab, kuidas luua oma kohandatud suvandeid. Michali sõnul saab teisendusi rakendada globaalselt kogu andmebaasis või MIME tüübi järgi.

“Meil on üsna vähe funktsioone, mida kasutavad vaid mõned kasutajad,” ütles ta. „Brauseri teisendused võimaldavad andmete sirvimisel rakendada kohandatud teisendusi. Seda saab kasutada ükskõik mille jaoks alates andmebaasis talletatud pildi kuvamisest kuni teie soovitud kohandatud töötlemiseni. See on laiendatav süsteem ja saate seda kasutada praktiliselt ükskõik mida. ”

2. Sisuhaldus: toimige omal vastutusel

Üks kummalisemaid kasutusi, mida Michal on kuulnud, on see, et inimesed kasutavad sisuhaldussüsteemi asemel phpMyAdminit. Ta teoreeeris arvukalt phpMyAdmini funktsioone koos avatud koodbaasiga arendajatele lihtsalt piisavalt võimalust raha säästa ja vähendada nende serveris töötavate süsteemide arvu..

“Neil on midagi, mida oma andmebaasist andmeid rentida, kuid nad ei soovinud haldusliidest osta ja nad kasutavad selleks phpMyAdminit,” ütles ta. “Ma ei tea, miks, ja ma ei usu, et see sobib, kuid see näitab, kui laialdane on phpMyAdmini kasutamine.”

3. Kaugjuurdepääs: ühendage otse oma serveri andmetega

Michali sõnul on phpMyAdmini kasutamise üks suurimaid eeliseid kaugjuurdepääs teie MySQL ja MariaDB andmebaasidele. Kuna MySQL on LAMP (Linux, Apache, MySQL, Perl / PHP / Python) avatud lähtekoodiga veebirakenduste pinu keskne komponent, ühendab phpMyAdmin arendajad oma serveritega.

“Enamikul võõrustajatest seda otseselt pole,” ütles ta. “Peaksite tellima ühenduse serveriga või kasutama midagi muud.”

Edukas turvaaudit ei leidnud Codebase’is tõsiseid haavatavusi

Viimati viis phpMyAdmini meeskond läbi rea turbeauditeid, mille käivitas üks Mozilla turvalise avatud lähtekoodiga fondi sponsor. Projekt phpMyAdmin valiti Mozilla esimese aasta peamiste avatud lähtekoodiga tarkvara auditeerimise, parandamise ja turvalisuse kontrollimise programmi esimeste seas.

Piltide kollektsioon, mis näitab phpMyAdmini meeskonna liikmeid

Väike phpMyAdmini meeskond levitatakse kogu maailmas, kuid hoiab ühendust IRC kaudu. Michal Čihař on vasakul üleval.

Kui Mozilla audit – mis Michali sõnul inspireeris teiste organisatsioonide hilisemaid auditeid – leidis mõned väikesed probleemid, on Michal uhke, et phpMyAdmini 508 000 pluss koodirida ei sisaldanud tõsiseid puudusi.

PhpMyAdmini meeskond veetis peaaegu aasta keskmise ja madala prioriteediga probleemide lahendamisel, lastes endiselt välja sagedasi turvavärskendusi. Michal ütles, et peaaegu kõik audititest tulenevad probleemid on lahendatud, kuid kõiki lahendusi pole veel avalikult välja antud.

“Meil pole raha regulaarsete turvaauditite tegemiseks,” ütles ta ja lisas, et Mozilla audit tõi rohkem eksperte ja tähelepanu probleemide lahendamisse kohe, kui need ilmnevad. “Oleme nüüd pidevalt tähelepanu pööranud turvalisusele, võrreldes varem juhusliku tähelepanuga.”

PhpMyAdmini arendamine ja toetamine globaalsele kasutajaskonnale

Michali varane panus phpMyAdmini tõlkehaldussüsteemidesse tasub end ära – enam kui 90 keelt toetatakse erineval määral.

Kui phpMyAdmini projekti meeskonnast moodustavad vähem kui 10 inimest, siis umbes 700 kaastöötajat on aastate jooksul koodi pannud.

“Peaaegu iga päev tuleb mõni kood meile vastu,” ütles Michal.

Kasutajad võivad oodata versiooni 4.7 värskendust märtsis. Michal ütles, et uus väljaanne keskendub suures osas koodbaasi sujuvamaks muutmisele ning manustatud skriptiteegi optimeerimisele ja eksterniseerimisele..

“Uute funktsioonide jaoks pole palju takistusi, kuid oleme tõesti keskendunud koodipõhja puhastamisele ja pikkade silmapaistvate vigade parandamisele,” sõnas ta. “See on midagi, milles enamik inimesi suurt vahet ei märka, kuid sisemiselt vaadates lubab see meil kiiremini edasi liikuda.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me