Andmete väärtuse vabastamine: kuidas kasutab ookeani protokoll plokiahelatehnoloogiat, et luua skaleeritav ja turvaline andmete jagamine AI jaoks

TL; DR: Praegu on vaid vähestel ettevõtetel võimalus suurandmeid kasutada tehisintellekti tehnoloogiate edasiarendamiseks. Ja pole juhus, et need samad ettevõtted on tulnud juhtima andmete ostmise, müümise ja kasutamise viise. Ookeani protokoll moodustati selle muutmiseks. Selle tärkava detsentraliseeritud andmeturu eesmärk on ühendada andmeomanikud, kes soovivad oma teavet müüa teadlastele, teadlastele ja ettevõtetele, kes ehitavad tehisintellekti programme. Hoides kasutajaandmeid detsentraliseeritult, ütles asutaja Bruce Pon, et loodab, et Ocean Protocol loob uue plokiahelatel põhineva majanduse, mis võrdsustab andmetele juurdepääsu.

2016. aastal tootis maailm 16ZB andmeid (see tähendab zettabaite – kumbki võrdub 1 miljardi terabaiti). Kuid kunagi analüüsiti ainult 1% sellest teabest.

Püüdes detsentraliseerida juurdepääsu nendele andmetele ja andma andmeomanikele kontrolli oma teabe üle, soovivad Bruce Pon ja Ocean Protocol avada kasutamata andmete rikkaliku potentsiaali ja selle mõju tehisintellektile. Andmete omanikud säilitavad kontrolli oma teabe üle ja määravad tingimused, mille alusel teised saavad andmete eest maksta ja neile juurde pääseda.

“Peamine väärtuspakkumine on võime andmeid turvaliselt osta ja müüa,” sõnas Bruce. Lühidalt – ookeani protokoll võimaldab algoritmidel ja mudelitel andmete juurde jõuda, neid koolitada ja lahkuda ilma andmeid paljastamata või koopiat tegemata. See annab andmete omanikele mugavuse oma andmeid jagada. ”

Globaalse andmemajanduse loomine õiglaste hindade ja arukate lepingutega

Kuna andmetööstus keerleb tehingute ümber, mis hõlmavad tuhandete inimeste andmeid korraga, ei anna üksiku inimese teave tavaliselt piisavalt väärtust, et toetada selle ulatusega tehinguid.

“Varem pidi andmete vahetamise korral olema piisavalt kõrge väärtus, et kahepoolse kokkuleppe sõlmimine oleks seda väärt,” ütles Bruce. “Enamikul andmetest polnud kõrge hind, nii et ükski turg ei saanud areneda.”

Kuid võimendades blockchain-tehnoloogia ja arukate lepingute jõudu tehinguprotsesside digitaliseerimiseks, saab Ocean Protokoll sujuvamalt ühendada andmete omanikud andmetega näljaste tehisintellekti projektide kallal töötavate teadlaste ja arendajatega..

“Andmemajanduse ümber on täielik ökosüsteem võimalik, kuna blockchain-tehnoloogia vähendab triangulatsiooni, ülekandmise ja usalduse maksumust, suurendades samal ajal märkimisväärselt koordinatsiooni skaalautuvust kogu planeedil,” ütles Bruce.

Nutikad lepingud või arvutiprotokollid, mis hõlbustavad ja jõustavad lepingu standardeid ja tingimusi, toetavad veelgi kasutajate usaldust, võimaldades tehingutel toimuda turvaliselt ja ilma kolmandate osapoolteta.

“Nutikad lepingud võimaldavad andmeomanikel programmeerida juurdepääsu tingimused, mida täidetakse siis täpse täpsusega,” ütles Bruce. „See annab andmete omanikele ja ostjatele läbipaistvuse, turvalisuse ning makse- ja kasutamisgarantiid. Nüüd saab Ocean Protokolli abil hakata moodustama andmeturge, kus andmete väärtus võib olla palju madalam, kuna protsess on digiteeritud ja seda juhivad nutikad lepingud. See tähendab, et andmemajandus võib hakata moodustuma globaalsel alusel, kus andmed avanevad ja nende õiglast hinda hinnatakse. ”

Eduka arengukaardi kulminatsiooniks on beetaversioon

Erinevalt enamikust praegustest andmeturgudest võimaldab ookeani protokoll andmeomanikel säilitada kontrolli oma teabe üle – puudub keskne hoidla, millele oleks valesti juurde pääsetud, kuritarvitatud või ära kasutatud.

Just see tegi detsentraliseeritud süsteemi ja blockchain-maksete sidumise nii atraktiivseks Bruce’ile, kes asutas ka BigchainDB, mis ühendab hajutatud andmebaaside ja traditsiooniliste plokiahelate eelised.

“Meie kogemustest plokiahela, AI ja andmetega tundsime, et kasutamata andmetes oli palju väärtust,” sõnas ta. “Seda seetõttu, et inimesed kardavad kaotada kontrolli ja mitte maksta. Blockchain aitab seda lahendada, andes inimestele vahendid oma andmete omamiseks ja kontrollimiseks. ”

Ookeani protokolli reaalsuseks muutmiseks koostasid asutajad ja 30-liikmelised meeskonna liikmed 18-kuulise arengukava. Alates 2017. aasta novembrist on Ocean Protokoll meelitanud miljoneid dollareid investeeringuid sümboolse seemne levitamise ja turupõhise raamistiku loomise kaudu.

Pilt Bruce Ponist koos ookeani protokolli ribaga

Ookeani protokolli abil soovib Bruce Pon detsentraliseerida andmeturge ja vabastada kasutamata andmete potentsiaal.

“Me ei jälgi trende,” ütles Bruce. „Pigem püüame luua tööriistu ja integratsioone, mis võivad mõjutada suurimat kasutajate arvu. Meie sihtkasutajad on arendajad, kes saavad Ookeani peale ehitada turuplatse ja tööriistu, samuti andmeteadlased, kes soovivad juurdepääsu andmetele. Enne kui otsustada, milliseid integratsioone ja tööriistu ehitada, teeme kindlasti koostööd kaastöötajate ja arendajatega, et tähtsustada neid prioriteete. ”

Ookeani protokolli meeskond viis lõpule äri- ja tehnilised valged raamatud ning edendas avatud lähtekoodiga panustajate kogukonda ja äripartnereid. Varsti toob Ocean Platform turule beetavõrgu esimese versiooni.

“See on projekti ja meeskonna jaoks suur verstapost ning see on roheline lipp andmeteadlastele ja arendajatele Ocean Protokolli ehitamise ja kasutamise alustamiseks,” ütles Bruce. “See on põnev hetk.”

Andmete pakkujate, tarbijate ja turgude kaasamise soodustamine

Alates selle loomisest on ookeani protokoll jäänud avatud lähtekoodiga projektiks. Bruce julgustab teisi protokolli peal arenema, et luua turuplatse, tuvastada vigu ja lisada uusi funktsioone.

“See, kuidas Ocean erineb teistest projektidest, on see, et see on andmete jagamise üldine platvorm, mis võimaldab algoritmidel, arvutustel, salvestusruumil ja muudel teenustel suhelda ilma keskse koordineerimise või orkestreerimiseta,” ütles ta. “See on ainulaadne, kuna see tähendab, et arendajad ja andmeteadlased saavad täielikult oma koodi ja andmeid Ookeani peal omada ja kontrollida.”

Ookeani protokolli andmeteadlaste perekond, AI-spetsialistid, blockchaini eksperdid ja arendajad kogunevad regulaarselt üritustele. Ookeani protokolli suursaadikute programmi eesmärk on projekti kirglike järgijate kaasamine veelgi. Suursaadikutel on otsene mõju Ocean Protocoli laienemisele ja nad saavad koos Ocean meeskonnaga nautida eksklusiivseid veebiseminare ja videokõnesid. Kogenumad arendajad saavad Ocean Tokenide teenimiseks osa võtta arvetest.

“Me lükkame pidevalt piire oma uuringutega, mis käsitlevad sidumiskõveraid, sümboolse kureeringuga registreid, sümboolikakonstrueerimist ja andmemajandusega seotud nutikaid lepinguid,” ütles Bruce. „Kuna ressursid on digitaalsed, on mõistlik juurdepääsu kontrollida ja selle täitmist garanteerida, kasutades nutikaid lepinguid ja digitaalset valuutat. See on ühtne lähenemisviis andmete otsimisel ja ostmisel tekkivate hõõrumiste vähendamiseks, pakkudes samal ajal osalejatele turvalisust ja turvalisust. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me