ActiveState®: kuidas Ruby, Node.js, Go ja Lua eelkompileeritud ja toetatud versioonid annavad teile konkurentsieelise

TL; DR: Tänu dünaamiliste avatud lähtekoodiga keelte levitamisele võimaldab ActiveState arendajatel kiiresti ja tõhusalt rakendusi luua, juurutada ja hallata. Nende meeskonnad on juba pikka aega mänginud aktiivset rolli Perli, Pythoni, Tcl kasutuse ja kogukondade kasvatamisel – ja nüüd teevad nad sama ka hiljuti välja kuulutatud levitamistega Ruby, Node.js, Go ja Lua. Tootehalduse direktor Jeff Rouse andis meile ülevaate arendajate töövoogude sujuvamaks muutmise ja avatud lähtekoodiga keelte funktsionaalsuse laiendamise põnevusest ning vastutusest ja väljakutsetest pakkuda ettevõtetele edu saavutamiseks vajalikke tööriistu.

Avatud lähtekoodiga keelte ja arendajariistade pakkumise eestvedajatena peavad ActiveState’i töötajad end väga õnnelikuks, et nad saavad aidata kaasa eelkompileeritud keelejaotustele, mis aitavad arendajatel tõhusamalt töötada.

“See on pisut põnev, kui mõtlete, et teete tegelikult levitamisi, millele potentsiaalselt miljonid arendajad lisaks ehitavad,” ütles tootehalduse direktor Jeff Rouse.

Selle põnevusega kaasneb aga tohutu vastutuskoormus, väljakutsed ja hoolikad kaalutlused toodete valmistamiseks, mis on nii üksikutele arendajatele kasulikud kui ka ettevõtte tasemel ettevõtetele.

“Te ei saa lihtsalt saata midagi välja, mis on poolküpsetatud,” ütles Jeff. „Tead, kui olete selle sinna välja pannud, lähevad uksed välja kümneid tuhandeid allalaaditud faile. Peate olema täiesti kindel, et seal olev sisu on õige. “

Kiirete uuenduste tasakaalustamine ohutuse ja turvalisusega on olnud oskus, mille ActiveState on ligi 20 aasta jooksul õppinud dünaamiliste avatud lähtekoodiga keelte Perli, Pythoni ja Tcl levitamisel, aga ka arendajariistade, näiteks Komodo integreeritud arenduskeskkonna levitamisel. ActiveState pakub rohkem kui 32 miljonit allalaadimist ja tarnib 97% Fortune 1000-st stabiilsete, turvaliste ja toetatud keelejaotustega.

ActiveState'i logo koos ActiveTcl, ActivePerl ja ActivePython logudega

Enam kui 15 aasta jooksul on ActiveState jaganud Perli, Pythoni ja Tcl eelkompileeritud versioone.

“Idee on see, et tahame arendusmeeskondadele edastada ühe sidusa viisi,” sõnas Jeff. “Te ei pea midagi muud alla laadima, see on teie jaoks kõik olemas.”

Ligi 20 aastat kulunud tõhusate ja nõuetele vastava kodeerimise tööriistade väljatöötamiseks

Jeff ütles, et 1997. aastal asutatud ActiveState peab avatud lähtekoodiga kogukonnas “pikka ja uhket ajalugu”. ActiveState on ehitanud arendustööriistad nagu Komodo IDE ja keelejaotused kogu nende olemasolu jaoks koos mõne muu tootega, näiteks Stackato, platvormina teenusena mõeldud lahendusega, mille HPE hankis pilvejaotuse jaoks.

ActiveState pakub mitteäriliseks kasutamiseks tasuta levitamist, kuid sisaldab põhjalikku tuge, litsentsimist, vastavust ja hüvituskaitset äri- või äriklientidele. Kõik võivad levitamisi tasuta kasutada arendus- ja testimisotstarbel, kuid kommertskasutajad peavad tootmise eest tasuma.

„Meil on nii põhjalik, toetades erinevaid platvorme ja oma peamisi keeli nendel platvormidel. Ettevõtted võivad meie poole pöörduda peaaegu kõigi probleemidega ja me saame need lahendada, ”sõnas Jeff. “Meelerahu on tohutu asi, teades, et nad saavad meile helistada ja saada neile vajalikud vastused.”

Eelkompileeritud Perli, Pythoni ja Tcl-i hõlpsaks paigaldamiseks

Erinevalt otse avatud lähtekoodiga kogukondadest saadavatest allikapakettidest on ActiveState’i distributsioonid binaarpaketid, mis on eelkompileeritud erinevatele arhitektuuridele.

“Te ei pea ühtegi kompilaatorit installima ja tõlk on seal kohe,” ütles Jeff. “Seal on kõik hästi, valmis minema. Meie tulevastes levitamistes saate Pythoni ja Komodo kõik korraga alla laadida ja hakata sõna otseses mõttes testipõhist arendustööd tegema, et teha kõik otse, ilma et peaksite midagi muud alla laadima. ”

Komodo arenduskeskkond ja toimetaja vastavad teie vajadustele

Umbes 2000. aastal välja antud Komodo integreeritud arenduskeskkond on Jeffi sõnul polügootiline või mitmekeelne toimetaja, mis on üles ehitatud Mozilla raamistikule..

“Võite tõesti võtta mis tahes tänapäevaseid keeli ja seda Komodos arendada,” sõnas Jeff. „Peaaegu iga keele jaoks, mida mõelda võite, on Komodo sisseehitatud tugi.

Valdavalt Pythonis kirjutatud Komodo integreerub suuremate koodiredastusplatvormidega nagu Mercurial, Git, Subversion ja Perforce.

“IDE-s saate teha kogu oma arendus-, testimis-, pühendumis- ja meeskonnakoodide koostöö,” ütles ta. “Saate selle töödelda ükskõik millisesse töövoogu, mida soovite.”

Varsti: ActiveState lisab Ruby, Node.js, Go ja Lua Distributionid

Pärast enam kui kümme aastat keskendumist Perlile, Pythonile ja Tcl-le teatas ActiveState 2016. aasta novembris, et nad toetavad avatud lähtekoodiga keelte arvu enam kui kahekordseks, lisades Ruby, Node.js, Go ja Lua jaotused.

ActiveRuby, ActiveNode, ActiveGo ja ActiveLua logod

ActiveState kahekordistab oma keelejaotusi 2017. aastal Ruby, Node.js, Go ja Lua täiendustega.

“Kõigil nendel keeltel on väga aktiivsed kogukonnad ja ettevõtted, kes on hakanud neid laialdaselt kasutusele võtma ja me tahame olla nende abistamiseks,” ütles Jeff.

Nagu Perli, Pythoni ja Tcl distributsioonide puhul, sisaldab ActiveState lisaks toetatud distributsioonidele ka ettevõtte kasutajatele tasuta avatud lähtekoodiga versioone.

“Meie kliendid väljendasid arvamust, et need on populaarsemad keeled, mida nad meie uude pakkumisse tahtsid näha,” ütles tegevjuht Bart Copeland pressiteates. “Me alustame neist, kuid kuna kuulame jätkuvalt klientide soove ja turu üldisi nõudmisi, siis ärge imestage, kui näete järgmise aja jooksul välja antud rohkem ActiveState’i keelejaotusi.”

ActiveState’i teekaardi, protsesside ja suurimate saavutuste sees

ActiveState proovib oma jaotuste kvartalivärskendusi välja anda, kuid Jeff ütles, et protsess sõltub sellest, millal avatud lähtekoodiga kogukonnad vabastavad uued lähtekoodipaketid.

“Meie sisemiste ressursside ja meeskonna jaoks peab olema piisavalt aega, et teha parimat tööd, mida nad saavad,” sõnas ta. “Kõige suurem trikk on ajastus.”

ActiveState võtab uued lähtekoodipaketid vastu ja juhib neid omaenda platvormi integreerimise testidega. Lisaks Windowsile, Macile ja Linuxile toetavad ettevõtte keelejaotused Oracle Solaris, IBM AIX ja HP-UX.

Pärast võimalike probleemide tuvastamist töötavad ActiveState’i eksperdid tsentraliseeritud ehitamissüsteemis, mis haldab kõiki keeli. Jeff nimetas arendusprotsessi üsna sirgjooneliseks, öeldes, et meeskond kasutab lähtekoodide juhtimiseks gitit, samal ajal kui kohandatud ehitamissüsteem kompileerib keeli, pakette ja dokumente paljudes erinevates platvormides ja opsüsteemides.

“Toidame ehitamissüsteemi uusima kogukonna lähtekoodiga, vaatame tulemusi, teeme mõned otsustuskõned ja teeme uuringuid ning jätkame protsessi täpsustamist, kuni meil on kõik ehitused konkreetse keeleversiooni jaoks valmis,” ütles ta. “Mõnikord võib meie ettevõtte klientide kohandatud ehitistes olla potentsiaalseid tagajärgi, nii et peame ka neid meeles pidama.”

Perli arengu ja evolutsiooni elavdamine

Kui avatud lähtekoodiga Perli arendus ja tugi seiskusid, kuna kogukond keskendus Perl 6-le, ütles Jeff, et ActiveState hoidis dünaamilist keelt edasi, jätkates nende levitamist ja tuge ettevõtetele.

“Kui keel enam ei arene, ei tähenda see turvalisuse peatumist,” sõnas ta. “Sellel on igasuguseid elemente, mida tuleb veel säilitada.”

Tutvustame lahendusi paketihalduseks

Perli, Pythoni ja eriti Tcl varasemad versioonid olid paketihaldusega hädas. ActiveState vastas väljakutsele, luues binaarpakette kõigis erinevates keeltes ja opsüsteemides, et arendajad saaksid eelkompileeritud keele otse käsurealt alla laadida ja installida..

“Viimastel aastatel on Perl ja Python saanud oma kogukonna versioonid palju keerukamaks,” sõnas Jeff. “See pole probleem, mida peame enam tingimata lahendama ettevõtete jaoks, kuid pikka aega olime üks neist viisidest, kuidas hankida nende keelte binaarpakette.”

Arendajate innovatiivsuse hoidmise väljakutsetega tegelemine

ActiveState’i arendajad suhtlevad regulaarselt avatud lähtekoodiga keelekogukondadega, et olla kursis uute värskendustega tutvustatavate uute funktsioonide või võimalike vigadega. Nad tasakaalustavad neid probleeme nii ActiveState’i sisemise ajakavaga kui ka oma ettevõtte klientide vajadustega.

Hiljuti tegi ActiveState raske otsuse mitte kaasata hiljutist OpenSSL-i plaastrit. Värskendus käsitles esilekerkivat probleemi, kuid Briti Columbia Vancouveri keeleeksperdid ei uskunud, et see on väljalaske peatamiseks piisavalt kriitiline, ja arvasid, et plaaster pole veel reaalajas testimist näinud..

Selgub, et plaaster tõi Jeffi sõnul kasutusele uue „kriitilise turvaaugu“. „Inimestel, kes kogukonna koodeksi turvalisuse kallal töötavad, on uskumatult raske töö ja need asjad võivad juhtuda. Uut värskendust oodates saaksime oma klientidele põhjendatult ja õigeaegselt suurema kindlusega pakkuda kõige turvalisemat toodet. ”

Viimaste versioonide parima turvalisuse tagamine jääb ActiveState’i 2017. aasta pakkumiste lahutamatuks osaks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me